Ova objava deo je projekta pod nazivom “Motivacije za tehičke inovacije , koji je finansijski podržan na Konkursu Ministarstva za informisanje i telekomunikacije u 2024.godini
Približava se Nova godina. Samo deceniju ili dve unazad, ovo je bilo vreme za slanje novogodišnjih čestitki. Slalo se na desetine rodjacima, prijateljima. Posebno smo birali UNICEF-ove čestitke znajući da nešto od toga ide u humnaitarne svrhe.

Iz udaljenih mesta, sa putovanja i letovanja slale su se razglednice, par reči na otvorenoj razglednici koje je svako mogao da pročita. Ili dopisne karte, sve to mladima zvuči daleko i dosadno, u uslovima kada postoji meil i kad postoji viber.

Sve je brže, jednostavnije i pri tom ne košta. Umesto česitke sve više đaljeno slike na viberu sa porukom ili već tipske poruke koje je neko pre nas smislio. Za sve praznike, za slave, za rodjendane, za Dan žena, za Novu godinu i Božić, dešava se da dobijemo sijaset istih poruka od različitih dragih ljudi. Po nekad su te poruke namenjene grupi ljudi. Kratko, brzo , neobavezujuće, baš prilagodjeno vremenu u kome živomo.
