Radio televizija Trstenik
Sport

Derbi u košarci

Derbi susret 5.kola Druge regionalne lige Zapad između košarkaša Prve petoletke i Trepče iz Kosovske Mitrovice bio je pravi praznik za ljubitelje magične igre pod obručima i oko 500 gledalaca imalo je priliku da uživa u kvalitetnoj igri dve ekipe koje su svakako najkvalitetnije u ovom rangu takmičenja. Nažalost posle neverevotanog preokreta pobedu su odneli gosti sa severa Kosova i Metohije. Prvo poluvreme Trsteničani su odigrali za udžbenike. Bila je to igra kakva se samo poželeti može u kojoj su jaka odbrana, brzi kontranapadi i nezaustavljivi Lazar Radojičić uvećavali prednost i polako otvarali vrata nove sigurne pobede. Naročito u drugoj četvrtini Trsteničani su posebno dominirali na svakom delu parketa i na odmor otišli sa prednošču od 62:40. u ovom delu igre Lazar Radojičić je ubacio čak 29 poena. U trećoj deonici održavali su stečenu prednost Trsteničani sve do 26-minuta kada gosti preuzimaju kontrolu igre i kreću na sve ili ništa. Odigrali su jaku zonsku odbranu, udvajali Lazara Radojičića a za tri poena Lazarević i Milojević nisu mašili i prednost je polako počela da se topi da bi 2 minuta pre kraja Trepča povela sa 93:92. I tada su domaći košarkaši imali nekoliko otvoreni šuteva ali nisu bili precizni tako da na kraju pobedu od 97:93 je ostvarila jako dobra ekipa Trepče iz Kosovske Mitrovice koja je posle ovog kola jedina neporažena ekipa u ligi. Žal za pobedom i razočarenje zbog sjajne atmosfere na utakmici nije krio trener domaćih Goran Lazić koji jednostvano nije imao objašnjenje za neverovatni pad u poslednoj deonici igre u kojoj su gosti napravili razliku od čak 35:9.

U redovima Prve petoletke kao po navici Lazar Radojičić je ubacio 37 poena uz 8 trojki, po 13 su dali Đorđe Sarić i Lazar Živković,  Uroš Milunović 10, kapiten Miloš Jakovljević i Janko Glišić po 9, a Vuk Knežević je ubacio 4 poena. Kod gostiju iz Kosovske Mitrovice sjajni Lazarević je postigao 35, Zdravković 21, a Milojević 19 i ponajviše su doprineli važnoj pobedi. Trsteničani nastavljaju dalje u pohodu ka povratku u viši rang takmičenja, bez obzira na ovoj poraz i priliku da se iskupe imaće već narednog vikenda u Vrnjačkoj banji protiv ekipe Goča.

Ovaj sajt koristi kolačiće kako bi omogućio bolji uvid u potrebe posetilaca. Ako nastavite dalje da koristite naš sajt, smatraćemo da ste saglasni sa ovim. Prihvatam Detaljnije