Radio televizija Trstenik
Sport

Fudableri i dalje promenljivo, rukometaši na korak od Super lige

Fudbaleri „Trstenika“ ni u trećoj utakmici na svom terenu ovog proleća nisu uspeli da dođu do 3 dragocena boda. Protiv ekipe „Dubočice“ iz Leskovca bilo je 1:1. Trsteničani su došli do prednosti u 22.minutu golom Luke Lazarevića sa bele tačke. Gosti su izjednačili evrogolom Stankovića u 43.minutu. Domaćin je imao 4 lepe prilike za postizanje gola, međutim mladi Nemanja Đorđević čak tri puta i Goran Perčević nisu bili precizni. Nakon 22.kola „Trstenik“ se sa 26 bodova nalazi na 12.mestu.

Rukometaši „Prve petoletke“ savladali su u Zubinom Potoku ekipu „Trepče“ iz Kosovske Mitrovice rezultatom 34:22 u 15.kolu Prve lige „Zapad“ i napravili još jedan veliki korak ka Super „B“ ligi. Ova pobeda ostala je u senci teške povrede Marka Ćosića, koji je polomio skočni zglob i nakon operacije čeka ga duža pauza. Posle ovog kola trsteničani zauzimaju lidersku poziciju sa maksimalnim učinkom.

U prvoj finalnoj utakmici pionirskog prvenstva regiona, odbojkašice „Trstenika“ savladale su u Kraljevu ekipu „4.kraljevački bataljon“ rezultatom 3:1 i napravile veliki iskorak ka završnom prvenstvu Srbije koje će biti održano u Beogradu. U revanš utakmici pred svojom publikom trsteničanke će imati lepu priliku da overe plasman među 8 najboljih ekipa u Srbiji.

Stonoteniseri „Grabovac SPIN-a“ u pretposlednjem 17.kolu Druge lige „Jug“ savladali su kao domaćini ekipu „Aranđelovca“ rezultatom 4:3 i overili drugo mesto na prvenstvenoj tabeli. U narednih 10 dana biće poznat sastav liga za narednu takmičarsku sezonu i znaće se da li će „Grabovac SPIN“ direktno u Prvu ligu ili će taj put morati da prođe kroz kvalifikacije.

Ovaj sajt koristi kolačiće kako bi omogućio bolji uvid u potrebe posetilaca. Ako nastavite dalje da koristite naš sajt, smatraćemo da ste saglasni sa ovim. Prihvatam Detaljnije